Introwertyk. Czyli ciężka praca w skupieniu.

 

Według wielu ludzi samotność jest czymś złym. Kojarzy nam się z bólem, utratą, a czasami nawet z depresją. Wydaje nam się, że osoby które stronią od ludzi mają mało ciekawe życie. Dziś chciałabym Wam udowodnić, że wcale tak nie jest.


Pewnie wielokrotnie zdarzało Ci się podejmować nowe postanowienia. Nie będę jadł niezdrowych rzeczy, będę więcej czytał, pójdę na siłownie... Wszystkie one prysły jak bańka mydlana w momencie, gdy znajomi zapraszają na pizze, a co za tym idzie czas na ćwiczenia i lekturę ciekawej książki znika. Będąc introwertykiem problem ten nie istnieje, nie przepadasz za wypadami z ogromną liczbą znajomych czy imprezą. Oszczędzasz czas, a swoją ulubioną pizze jesz w towarzystwie książki. Stronienie od ciągłych spotkań na które nie masz ochoty sprawia, że masz więcej czasu na dokształcanie się, spełnianie marzeń od których nikt Cię nie odwodzi. Skupiasz się na swoim celu, bez zbędnych rozproszeń.

W ciągłym pędzie dzisiejszego świata nie mamy czasu na chwile refleksji. Introwertyk tego problemu nie ma. Uwielbia usiąść samotnie w ciszy, z ciepłym kubkiem w ręce i myśleć. Poznaje coraz lepiej siebie, własną osobowość. Wie co działa na niego dobrze, jakie uczynki powinien powielać, a które ograniczyć, lub wyrzucić z własnego życia. Rozwija się nie tylko intelektualnie, ale również duchowo. Dzięki dialogowi z samym sobą wie czego chce i szuka sposobu, aby osiągnąć swój cel.

Kojarzysz może jeszcze ze szkoły prace w grupie? Czasami prowadziła ona do burzy mózgów, najczęściej jednak do sporów. Przekłada się to również na dorosłe życie. Owszem praca w grupie ma wiele zalet, ale nie oznacza jednak, że jest gorsza od tej podejmowanej w samotności. Skupiając się bowiem w 100 % na wykonywanej pracy, możemy zakończyć ją w dużo krótszym czasie z lepszymi rezultatami. Bez zbędnych uwag czy rozproszeń. Możesz zauważyć tę prostą zależność chociażby wtedy gdy na czas pracy wyłączysz telefon, telewizje. Skup się wyłącznie na zadaniu które wykonujesz, nie myśl o czynnościach, które czekają Cię potem. Zapewniam Cię, praca będzie o wiele efektywniejsza.

Introwertycy nie boją się marzeń. Mając setki znajomych przejmujesz się ich zdaniem. Ubierasz się, zachowujesz tak jak oni tego od Ciebie oczekują. Zamykasz gdzieś w środku własne 'ja', boisz się wypowiedzieć swoje marzenia, bo "co znajomy powiedzą". 'Samotnicy' nie boją się tego. Nie muszą informować wszystkich dookoła o swoich kolejnych krokach, spełniają swoje marzenia, które narodziły się gdzieś w zaciszu własnego domu. Niejednokrotnie osiągają dużo więcej niż ekstrawertycy.

Mimo, że na pierwszy rzut oka wydają się oni strasznie samotni, mają jednak kilka zaufanych osób. Ograniczają się do małej, ale jakże oddanej grupki przyjaciół. Jest to jedna, lub dwie osoby, które znają je na wylot. Nie potrzebują dookoła siebie tłumu, z czego 3/4 jest fałszywa. Nie zawodzą się na nich i są im oddani przez długie lata. Nie muszą weryfikować swoich znajomości.

Niezależnie od tego czy jesteś introwertykiem, czy całkowitą jego przeciwnością korzystaj z życia. Nie wytykaj innym, że mają inne osobowości. Doceniaj różnice pomiędzy nami, bo koniec końców świat nie byłby ciekawy, gdybyśmy byli tacy sami.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger