Drugi krok do szczęściaGotowi na poznanie kolejnego sposobu na bycie szczęśliwym?
W poprzednim wpisie zrozumieliśmy czym szczęście nie jest i co nam go nie daje. Dziś natomiast zrozumiemy czym w rzeczywistości jest szczęście. Potrafimy dojść do celu jedynie w momencie, w którym mamy świadomość czym jest owy cel. Jak w każdej podróży, tak i teraz nie osiągniesz celu, jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz. Szczęście to nie coś, co bardzo trudno osiągnąć- wbrew rozpowszechnionemu mniemaniu.


Znaczenie szczęścia  • Szczęście to szczególny stan uczuć.
Szczęście jest uczuciem i jak każde uczucie jest sprawą osobistą- różni ludzie mogą w różny sposób odczuwać szczęście. Ważne jest, by rozpoznawać, co się czuje i wiedzieć, kiedy jest się szczęśliwym.

  • Szczęście to uczucie, które pochodzi z wnętrza człowieka i tylko on sam decyduje o swoim szczęściu.
Uczucie szczęścia wychodzi od Ciebie. Nie bierze się z zewnątrz, bo jest emocją- wewnętrznym uczuciem. Innymi słowy, tylko Ty jesteś odpowiedzialny za to, że jesteś szczęśliwy. Nikt nie może sobie przypisywać zasługi za Twoje szczęście- tylko Ty o nim decydujesz.

  • Szczęście nie zależy od okoliczności zewnętrznych.
Szczęście nie zależy od tego co się zdarzyło albo Cię spotkało (czy nie spotkało). Dowiedziałeś się o ty, gdy tylko odrzuciłeś osiem kłamstw Iktumiego. Jeśli zaakceptujesz to stwierdzenie i uwierzysz, że możesz być szczęśliwy niezależnie od wszystkiego co się dzieje, zobaczysz, że wszystkie aspekty Twojego życia ulegną poprawie.

  • Szczęścia trzeba się nauczyć.
Trzeba się nauczyć, jak być szczęśliwym. Trzeba przedsięwziąć pewne kroki, aby przekonać własną psychikę, że jest się szczęśliwym. Kiedy to ci się uda, będziesz mógł panować nad tą emocją i poprawisz własne życie. Jeśli nauczysz się być szczęśliwym, będziesz mógł być szczęśliwy, kiedy tylko zechcesz. 

  • Szczęścia trzeba pragnąć
Żeby być szczęśliwym, trzeba tego pragnąć. Jeśli nie będziesz pragnąć szczęścia, Twój umysł uniemożliwi Ci osiągnięcie go. Jeśli naprawdę pragniesz szczęścia, nic Ci nie przeszkodzi w uczynieniu go stałym składnikiem Twojego życia. 

  • Szczęście może być trwałym stanem.
Jeśli uwierzysz w pozostałe aspekty szczęścia, przekonasz się, że możesz być szczęśliwy przez cały czas. Nie czasami, nie wtedy, kiedy się dobrze układa, ale przez cały czas. 


Z książki N.Sparksa oraz B.Millsa "Nowe życie. Nowy początek. Wokini"


"Każdego dnia otrzymujesz dwadzieścia cztery złote godziny. To jedna z niewielu rzeczy na świecie, które dostajesz za darmo. Za wszystkie pieniądze świata nie można kupić ani jednej dodatkowej godziny. Co zrobisz z tym bezcennym skarbem? "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger