Pierwszy krok do szczęścia


Dziś chciałabym podzielić się z Wami wspaniałą książką N.Sparksa oraz B.Millsa. Pragnę abyście razem ze mną odkrywali kolejne kroki zmierzające do bycia szczęśliwym człowiekiem. I nie, nie jest to wcale typowy poradnik. Nie chce Ci mówić co masz robić, bo każdy krok, który został opisany doskonale znasz. A przynajmniej znałeś będąc dzieckiem, jednak wszystko to zatraciłeś wkraczając w dorosłe życie, pełne smutnych incydentów, słów, bezlitosne dla naszej dziecięcej niewinności.


Zapraszam do zapoznania się z pierwszym krokiem, w którym uświadomisz sobie jak bardzo świat Cię oszukuje.
 OSIEM KŁAMSTW IKTUMIEGO*
1. Byłbym szczęśliwy, gdybym był bogaty.
 Czy aby na pewno? Pewnie nie raz w swoim życiu słyszałeś stwierdzenie, iż pieniądze szczęścia nie dają. Przyznasz mi rację? To powiedzenie tak bardzo się utarło w naszym języku, że nawet nie próbujemy wniknąć w jego sens. Przekonanie, że bogactwo wystarczy, aby być szczęśliwym jest równie częste jak to poprzednie. Musimy uświadomić sobie jednak, że pieniądze mają taką wagę, jaką my sami do nich przywiązujemy. Ilu znasz ludzi ubogich, którzy mimo braku luksusu tryskają energią i zarażają radością wszystkich dookoła? A ilu znasz ludzi bogatych, którzy nie radzą sobie z własnym życiem i zatapiają swoje smutki w alkoholu, mimo wielu zer na koncie są przygnębieni?


2. Byłbym szczęśliwy, gdybym był sławny.
Szczęście człowieka pochodzi z wnętrza człowieka, a nie z tego kim jest albo co cobi. Szczęście wcale nie zależy od tego ilu ludzi o Tobie usłyszało. Jeśli jesteś szczęśliwy nie potrzebujesz sławy. Jeśli jesteś sławny i szczęśliwy, szczęście nie wzięło się ze sławy, a z Twojego wnętrza.


3. Byłbym szczęśliwy, gdybym znalazł odpowiedniego małżonka.
Jeśli twierdzimy, że ktoś inny może nas uszczęśliwić wyrządzamy sobie wielką krzywde. To tak jakby ktoś inny miał rządzić naszymi uczuciami. Szczęście pochodzi z naszego własnego wnętrza, nie od kogoś innego. Od Ciebie zależy co czujesz.

4. Byłbym szczęśliwy, gdybym był lubiany.
Ludzie uważają, że by być szczęśliwym muszą coś osiągnąć, muszą na to zapracować lub zasłużyć. Należy zdać sobie sprawę, że można być szczęśliwym nie mając przyjaciół, i że posiadanie całego ich kręgu wcale nie gwarantuje szczęścia.

5. Byłbym szczęśliwy, gdybym był ładniejszy i bardziej pociągający.
Uroda wcale nie uszczęśliwia. Zaakceptuj własne piękno, nawet jeśli jest ono dalekie od pań z okładek gazet. Nawet najpiękniejsi ludzie muszą się nauczyć, jak być szczęśliwymi. Jeśli chcesz być szczęśliwy- możesz być. Nie zostaniesz tego pozbawiony tylko z powodu braku urody.


6. Byłbym szczęśliwy, gdybym nie był niepełnosprawny.
Kalectwo nie musi rujnować życia. Szczęście jest dla wszystkich, nie tylko dla tych, co cieszą się sprawnością i doskonałym zdrowiem. Szczęście to stan, który bierze się z Ciebie samego i nic, co Ci się przydarza, nie musi na nie wpływać.


7. Byłbym szczęśliwy, gdybym nie utracił kogoś bliskiego.
Tu komentarz jest krótki. Czy ta osoba chciałaby abyś był szczęśliwy? Jeśli tak powinieneś starać się odnaleźć szczęście choćby po to, by uczcić pamięć tej osoby.
Wbrew temu co Ci się wydaje możesz być znów szczęśliwy.


8. Byłbym szczęśliwy, gdyby świat był lepszy.
Szczęście nie zależy od tego, co się dzieje w świecie. Zależy od tego jak się ten świat postrzega.


Możesz być szczęśliwy jeśli tego pragniesz- a pierwszym krokiem jest wykorzenienie powyższych kłamstw z Twojego życia.*pająk-oszust z legendy Siuksów Lakota. Iktumi nie chce by człowiek był szczęśliwy dlatego omamia go powyższymi ośmioma kłamstwami. Jego odnóża których ma osiem, symbolizują każde z kłamstwa.


Czy spotkałeś kiedyś w życiu człowieka, który mimo wszystko zawsze sie uśmiecha? Stracił wiele, rodzine, bogactwo, dom, jednak mimo to nadal z uśmiechem kroczy przez świat. To właśnie od niego powinieneś nauczyć się definicji szczęścia. Ten człowiek doskonale rozumie, że szczęście nie zależy od tego co posiada czy od tego kim jest, szczęście zależy od Twojego własnego wnętrza. Tylko Ty możesz sprawić, że będziesz szczęśliwy.
Na podstwie książki N.Sparksa oraz B.Millsa- "Nowe życie. Nowy początek Wokini" Fragmenty cytowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger