Książki Sparksa - a co ja o nich myślę?

Pouczające książki czy romansidła?

Czytając recenzje na temat książek Sparksa możemy się spotkać ze skrajnie różnymi opiniami. Wiele osób uważa je za bardzo niezwykłe opowieści, które wręcz potrafią zmienić życie czytelników. Dla innych wszystkie książki tego amerykańskiego autora są takie same: nieszczęśliwa miłość, złe zakończenie. Ja na szczęście należę do grona tych pierwszych osób. Doceniam literaturę N.Sparksa, a samego autora uażam za doskonałego znawce kobiecych serc.

Bo który pisarz potrafi tak jak on napisać książke, która odmienia życie, sposób patrzenia na świat? I rzeczywiście wiele tych książek łączy jedno: nieszczęśliwa miłość. Ale dlaczego tak bardzo zwracamy uwagę na temat tych książek i tak bardzo Nam przeszkadza, a nie potrafimy rozglądnąć sie wokół siebie i dojrzeć jak wielu osób dotyka nieszczęśliwe uczucie? Może i nawet Nas samych? Według mnie te książki podejmują sprawy bliskie Naszemu sercu.

Ponadto w książkach możemy odnaleźć wiele wskazówek. Jestem kobietą, która jako nastolatka była zafascynowana Szkołą uczuć(i do dziś nią jestem ;)). Książki Sparksa potrafią pomóc stać się prawdziwą kobietą. Czułą na potrzeby mężczyzny, bliskich. Potrafią wzniecić w czytelniku wiele zakopanych uczuć. Wiele z nich potrafi doprowadzić do łez. I wbrew pozorom mimo, że każdą z tych książek łączy jedno:miłość między dwojgiem ludzi, to tak naprawdę każda z tych książek jest inna.

Serdecznie zachęcam do lektury książek Nicholasa Sparksa. "Rozumiem, że fakty i nauka sprzysięgły się przeciwko mnie. Lecz nauka nie stanowi odpowiedzi na wszystko; to wiem, nauczyłem się tego w swoim długim życiu. I dzięki temu zostaje mi wiara, że cuda-nawet najbardziej niewytłumaczalne i niewiarygodne- istnieją i zdarzają sie, kpiąc sobie z naturalnego porządku rzeczy". Pamiętnik Lista książek Nicholasa Sparksa:
1.Pamiętnik
2.List w butelce
3.Dla Ciebie wszystko
4.Szczęściarz
5.Ostatnia piosenka
6.Najdłuższa podróż
7.Jesienna miłość
8.Na zakręcie
9.I wciąż ją kocham
10.Noce w Rodanthe 
11.Bezpieczna przystań
12.Wybór
13.Anioł stróż
14.Na ratunek
15.Ślub
16.Prawdziwy cud
17.Od pierwszego wejrzenia

Pierwsze zdjęcie przedstawia moją kolekcję dostępną w kioskach. Co dwa tygodnie ukazuje się nowa książka. Obecnie w sprzedaży jest już niestety 9 tom. Jednak jeżeli są tu miłośnicy Sparksa, polecam kupować książki od teraz, mimo to, że 8 się już przegapiło. Zawsze można oprawić je w ładny papier i podpisać, aby nie było widać orginalnych grzbietów książek(z napisem Wszystkie kolory miłości). A cena może wydawać się dosyć śmieszna- jest to jedyne 15 zł. Można również zamówić prenumerate i wejść w posiadanie wszystkich tomów. Koszt wszystkich 17 wynosi 208 zł.
 
*15 zł, a nie 13 jak jest na obrazku

Zapraszam również na mojego nowego instagrama ;)
 http://www.intagme.com/swiat_ksiazek_i_marzen/1199472993069959789_3012376793/

Pozdrawiam serdecznie
AniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger