Książki miesiącaSierpień

Wakacje jak zawsze bardzo sprzyjały czytaniu książek. W czasie upałów bardzo chętnie uciekałam do historii opisanej na kartkach, dzięki czemu choć na chwile mogłam zapomnieć o 40 stopniowym uaple na zewnątrz. W ciągu całych tych dwóch miesięcy przeczytałam 22 książki ;) Wiem, że szkoła jest okresem w kórym mam najwięcej czasu (po skończeniu szkoły pewnie mój czas wolny zmniejszy się do minimum) dlatego chciałabym jak najwięcej ich przeczytać. Tym bardziej, że czytanie dodatkowo rozwinęlo moją pamięć i zasob wiedzy. 
Po krótkim wstępie czas na sierpinowe cudeńka ;) (na zdjcie oczywieśie nie załapały się wszyskie książki, wiele z nich wróciło już do biblioteki) ;

1.Na ratunek N.Sparks
Książka mojego ulubionego autora. Jak zwykle mnie nie zawiódł. Masz problemy rodzinne, miłosne, sięgnij po Sparksa! ;) Autor jak zawsze podaje nam na talerzu uczucia bohaterów. Takie, które i Nami dość często targają. Przeczytała ją również moja mama i jak stwierdziła jest "taka życiowa". 
Kto jeszcze nie sięgnął po tę książkę Sparksa, jak najbardziej zachęcam.
"Samotna matka, Denise, musi radzić sobie z wyzwaniami codzienności.Jej syn prawie nie mówi. Aby się nim zajmować, zrezygnowała ze wszystkiego: pracy, przyjaciół, szansy na miłość... Nie skarży się jednak, bo Kyle jest dla niej ważniejszy niz własne szczęście, o którym chyba mysli, że na nie... nie zasługuje. Wszystko jednak zmienia się wraz z wypadkiem samochodowym. Ona i syn zostają uratowani przez przystojnego strażaka - Taylora- z którym wkrótce Denise nawiązuje bliższe relacje.
Ale Taylor, choć na co dzień ratuje ludziom życie, nie potrafi uwierzyć, że może im zapewnić zupełnie zwyczajne szczęście..." 

Taylor ukrywa przed Denise tajemnice z dzieciństwa, która ma w sobie wiele bólu i utwierdza go w przekonaniu, że sam nie zasługuje na szczęście.
2.Bliżej słońca R.P. Evans
"Kiedy Christian planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie inaczej. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, byli przekonani, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat.

Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. Christian za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób wyleczyć złamane serce. "

Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy. 

I cytat, który po tej książce pozostał mi w głowie: "Najlepszym lekarstwem na złamane serce, jest oddać je innym"

Polecam! ;)


3.Oskar i pani Róża E.E. Schmitt
O tej książce chyba nie muszę pisać zbyt wiele, każdy ją zna. Jest ona odpowiedzią na najważniejsze pytanie: jak żyć? 

"Działa jak ekstrakt przywracający wiarę" :)


4.Ewangelia według Piłata E.E. Schmitt
"Jeszua, młody Galilejczyk, spędza swoją ostatnią noc w Ogrodzie Oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina swoje życie, zastanawiając się, czy naprawdę jest synem Boga, cudotwórcą, którego chcą w nim widzieć jego bliscy. Na to pytanie kim jest Jeszua, przyjdzie odpowiedzieć także sędzimu, prefektowi Judei, który następnego dnia będzie musiał wydać na niego wyrok"

Kolejna w tym miesiącu książka Schmitta. Tak samo jak powyższa jest napisana w bardzo wrażliwy sposób. Wyraża bunt przeciwko zbytniemu przywiązaniu do świata, jego dóbr. Dzięki tej książce czytalnik może zajrzeć w głąb siebie i zmienić swoje życie. Według mnie książka ta zasługiuje na osobną recenzję, więc w najbliższym czasie powinna się pojawić ;)

5.Stokrotki w śniegu R.P. Evans
"James Kier nie jest dobrym człowiekiem. Bez wahania niszczy ludzi, odbiera majątki. Krzywdzi własną rodzinę. Kiedy ginie w wypadku, wszyscy nareszcie mogą powiedzieć, co o nim sądzą. Tylko że James żyje. A to, co słyszy na swój temat, zmienia jego świat."

James pod wpływem wielu krytycznych komentarzy na swój temat zastanawia się, czy rzeczywiście chce, aby jego życie do końca tak wyglądało. Ma przy sobie podporządkowanych ludzi, ale jak się okazuje, wcale nie są oni jego przyjaciółmi. Nawet jego kochance, która wbrew pozorom zrobi dla niego wszystko, zależy jedynie na pieniądzach. Postanawia się zmienić i jednocześnie odmienić życie osób, które kiedyś szczególnie skrzywdził.

Książke mogę polecić z czystym sumieniem. W końcu jest ona napisana przez Evansa. Polecam szczególnie w Święta Bożego Naredzenia, ponieważ jest ona zachowana w klimacie świątecznym. ;)

6. Papierowe marzenia R.P. Evans

"Luke miał bardzo wiele: kochającego ojca, wspaniały dom, duże pieniądze, zaplanowaną przyszłość. Gdyby ktoś mu kiedyś powiedział, że wyrzeknie się tego wszystkiego, nie uwierzyłby. A jednak tak się stało. Podjął złe decyzje, poznał nieodpowiednich ludzi. Nie rozumiał, czym naprawdę jest miłość."

Książka przypomina bardzo dobrze Nam znana historię: przypowieść o synu marnotrawnym. Dzięki niej możemy z szerszej perspektywy popatrzeć na nasze życie i zrozumieć, że jeśli teraz Nam się coś nie udaje, to jest to po coś. Coś się konczy, żeby ustąpić miejsce czemuś nowemu, lepszemu dla Nas. Burzymy mury, żeby budować mosty. ;))
Jak widać, jest to trzecia na tej liście książka R.P. Evansa, więc bardzo one przypadły mi do gustu. Każda jego książka, porusza temat wybaczenia osobie, która nas dotkliwie zraniła. 

7.Sekret Rembrandta A.Connor

"Współczesnym Londynem wstrząsają trzy okrutne morderstwa. Pierwszą ofiarę zmuszono do połknięcia kamieni, drugą zachłostano na śmierć, trzecią zasztyletowano. Morderstw nic pozornie ze sobą nie łączy, do chwili, gdy syn jednej z ofiar, Marshall Zeigler, nie otrzymuje napisanych przed wiekami listów Rembrandta... By rozwiązać zagadkę śmierci ojca wyruszy z Lodynu do Amsterdamu, a stamtąd do Nowego Jorku, by zagłębić się w świat marszandów, o którym nie wie absolutnie nic..."

"Fascynujący thriller, pełen nieznanych faktów i anegdot z życia najsłynniejszych malarzy świata. Po przeczytaniu tej powieści już zawsze będziesz patrzeć na obrazy Rembrandta, czując zimne dreszcze na plecach."

Książka zawiera bardzo wiele cennych informacji z życia artysty. Jako, że jestem uczennicą Liceum Plastycznego książka ta niezmiernie pomogła mi przy nauce z historii sztuki. Życie Rmbrandta poznałam na pamięć. Jeśli ktoś interesuje się historią sztuki serdecznie polecam. Ale jeśli ktoś szuka ciekawego thrillera również jest to dobry wybór. Przyznam szczerze, że za tym gatunkiem nie przepadam, jednak bardzo mnie wciągnęła i trzymała w napięciu. 

Pozdrawiam serdecznie

Ania


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger