Książki miesiąca

Lipiec


Nad założeniem bloga o książkach zastanawiałam sie nie tylko dlatego, że od bardzo dawna interesuje się wszelakimi blogami, ale również po to, żeby mieć lepszy wgląd na to co przeczytałam. Czasami zdarza mi się, że sięgam po książke w bilbliotece, a w domu okazuje się, że ją już przeczytałam. Aby temu zaradzić postanowiłam zrobić liste książek, które już przeczytałam, niestety szło mi to bardzo opornie :) Na blogu jednak nie zamieszczam recenzji wszystkich kiążek jak na razie są to takie, które w jakiś sposób mnie zachwyciły. Planuje również zrobić post o "bublach" książkowych, po które odradziłabym sięgać, chociaż mam świadomość że są gusta i guściki, nie każda książka która mi się podoba, spodoba się innym :) W postach "książki miesiąca" będę miała wgląd na wszystkie, które przeczytałam, dzięki czemu mam nadzieje na mniej pomyłek związanych z ponownym, przypadkowym czytaniem tych samych.

A teraz czas na lipcowe książki ;)) 
Niestety nie ma tu wszystkich książek, które już przeczytałam w lipcu, niektóre oddałam do biblioteki.                  


1. Zielona mila Stephen King 
Chyba każdy kojarzy tytuł ;) O dziwo dopiero teraz zaczęłam ją czytać, bo zawsze, gdy szukałam ją w bibliotece nie mogłam jej dorwać. Niestety w końcu się poddałam i sięgnęłam po film. Bardzo żałowałam swojej decyzji, bo jest on naprawde świetny. Zawsze byłam zwolenniczką zasady: najpierw książka, potem film. Zazwyczaj starałam się jej trzymać, niestety nie w tm wypadku. Film miał byc dla mnie uzupełnieniem książki, łączyłam zawsze ze sobą to co powstało w mojej głowie podczs czytania, z tym co jest w filmie i moja wyobraźnia sięgała szczytów ;)) Film został tak doskonale zrobiony i w pełni oddaje to co zawiera książka, dlatego po przeczytaniu 1/3 odstawiłam ją na półke i postanowiłam zostawić ją sobie na koniec :)

2. Weronika postanawia umrzeć Paulo Coelho 
Kolejna chyba każdemu dobrze znana książka, bo kto nie zna Paula Coelha? Przeczytałam tylko kilka jego książek i szczerze powiedziawszy nie jestem jego wielką fanką :) Książke wypożyczyłam z myślą o bracie, a ponieważ on ją skończył i jest u mnie w domu, skorzystam z tej okazji i ją przeczytam. Jestem pewna, że spodoba mi się tak samo jak jego poprzednie książki (11 minut i Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam).

3. Ten jeden dzień Gayle Forman
Książka, do której nabiore ogromnego sentymentu, co prawda dopiero zaczęłam ją czytać, ale jest ona moim prezentem urodzinowym :)) Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale pierwsze kilka rozdziałów już mi się spodobało. Gayle Forman jest autorką takich książek jak Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz. Jeśli któraś z tych książek się Wam spodobała zachęcam do przeczytania powyższej. Poza tym okładka jest przepiękna, będzie się dobrze prezentować na mojej półce :) I mam nadzieje, że wkrótce zamieszcze recenzje.


4. Love, Rosie Cecelia Ahern
I kolejna książka którą przeczytałam po obejrzeniu filmu. Jednak w tym wypadku nie poniosłam takich strat jak w przypadku Zielonej mili. Całe szczęście książka okazała się o niebo lepsza od filmu, który dla mnie był dosyć dziecinny. Autorke możemy znać z PS.Kocham Cię. Książka jest napisana w bardzo charakterystyczny sposób, składa się wyłącznie z e-maili, sms'ów, listów itp. Bardzo przypadł mi do gustu taki sposób pisania. Czyta się ją szbko. Myślę, że gdy tylko ją przeczytam również zamieszcze recenzje.


5. Zegarek z różowego złota  

6.Obiecaj mi   


 7. Podarunek / R.P. Evans


 Wszystkie trzy książki autora, który naprawde mnie zauroczył. Książki Evansa mają w sobie "to coś" od czego naprawde ciężko się oderwać. Nie będę się rozpisywać o nich, bo już niedługo na pewno pojawią się recenzje każdej z osobna :)


Pozdrawiam serdecznie

Ania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger