Co możesz podarować bliskiej osobie, czyli "Najcenniejszy dar" - R.P. Evans

"A czy Ty wiesz , co jest najcenniejszym podarunkiem jaki można ofiarować bliskiej osobie?"Czy można poświęcić się dla dobra najbliższych Nam osób na tyle, aby je utracić? Czym jest tak naprawdę najszczersze uczucie? Czy jest to tylko praca, prezent, dbanie o przyszłość bliskiej osoby, czy coś więcej? W końcu co jest najcenniejszym podarunkiem jaki możemy ofiarować bliskiej osobie? 

Nie odpowiem na te pytania w tym poście, ale jeżeli ktoś chce uzyskać odpowiedzi na nie zachęcam do przeczytania tej książki, która może urozmaicić Nam krótki wieczór (zawiera zaledwie nieco ponad 100 stron). 


"Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Richard z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Na strychu odkrywa zakurzoną, rzeźbioną szkatułkę pełną starych listów miłosnych poznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane? Jaką tajemnicę kryje w sobie przeszłość Mary?"


"Najcenniejszy dar" zawiera w sobie wiele cennych informacji. Przybliża Nas to tematów związanych z Bożym Narodzeniem, rodziną, a nawet śmiercią, ale jak najbardziej ukazaną w pozytywnym sensie, jako oczekiwanie na coś nowego, powrotem do ukochanych Nam osób, które odeszły szybciej od Nas. Jest to poruszającą historia o miłości, utracie i odkupieniu.

Książka ta będzie jedną z niewielu do których będę systematycznie wracać, aby przypomnieć sobie o najcenniejszej rzeczy, którą mogę obdarzyć bliską mi osobę. Będzie stałą lekturą podczas Swiąt Bożego Narodzenia. Mimo, że przeczytałam ją w czerwcu nie utraciła ona swojej magii i uroku ;) 

"Najcenniejszy dar" to książka, od której wszystko się zaczęło. Pierwsze dwadzieścia egzemplarzy wydrukowanych przez autora czytelnicy przekazywali sobie z rąk do rąk. Tak książka trafiła do wydawców, by szybko znaleźć się na szczytach list bestsellerów."


"Najcenniejszy dar to opowieść, którą spisałem dla swoich córek jako wyraz mojej miłości. Mimo, że często mówiłem im, że je kocham, nie byłem pewny, czy potrafią zrozumieć głębię tego uczucia."  Richard Paul Evans 


Muszę się przyznać, że było to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale po odczuciach jakie towarzyszyły mi po przeczytaniu tej książki jestem w stu procentach pewna, że nie ostatnie. W poniedziałek wyruszam do biblioteki w poszukiwaniu innych jego perełek. ;)


Moja ocena 10/10 


Pozdrawiem serdecznie 

Ania 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat książek , Blogger